Hoşgeldiniz  

Güzelliğin Sırrı Maskara Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

admin | 26 Aralık 2015 | Genel, Güzellik ve Bakım, Kadınca

Maskara uzun, kalın ve belirgin kirpiklere sahip olmak için kullanılan bir araçtır. Güzelliğe güzellik kadar, bakışların daha güzel ve etkili olmasını sağlar.

maskara

Uzunlaştırıcı: maskara, kirpiklerin yalnızca ucuna sıkıca yapışan ve kirpikleri daha uzun gösteren plastik polimerler içerir.

Kalınlaştırıcı: maskara, her bir kirpiği kökten uca hacim kazandıran ve daha kalın ve dolgun görünmesini sağlayan partiküllerle kaplar.

Belirginleştirici: maskara, her bir kirpiği tek tek kaplayarak birbirlerinden ayrı ve daha belirgin görünmesini sağlar. Belirginleştirici maskara en doğal görünümü sunar.

Ayrıca birçok maskara su geçirmez özelliği sahiptir. Ancak, gözlerinizi sulandıran bir tür alerjiniz varsa bunları kullanmanızı pek tavsiye edilmez, çünkü bu tür maskaraları çıkarması oldukça güçtür ve hassas kirpiklere zarar verebilir. Ayrıca hassas gözleri olan kadınlar da bunlardan uzak durmalıdır, çünkü gözü en çok tahriş eden maskaradır.

make-up-mat-khoi-an-tuong-che-bong-mat6

Birçok kadın kirpiklerde istenilen etkiyi elde etmek için maskara fırçasının önemli bir yeri olduğunun farkında değildir. Dört tip fırça vardır;

Maskarayı uygularken kirpiklerinize kıvırmaya yardımcı olan hilal şeklinde fırça,

Her bir kirpiği ayrı yarı kalınlaştırmaya yardımcı olan kalın ve set kıllı fırça,

Vidaya benzeyen ve çok kısa veya hiç kılı olmayan fırça. Bu fırça aynı zamanda her bir kirpiğinizi köke kadar boyayarak kirpiklerinizi belirginleştirmenize olanak tanır.

İki ucu sivri fırça: her iki ucunda kısa kıllar vardır ve bu kıllar fırçanın merkezine doğru uzayarak fırçaya konik bir şekil verir.

idealna-maskara-za-seksi-trepavice-25403-405x270-201210171459

İnce ve seyrek kirpikleri tek tek belirginleştirmek ve biraz da hacim eklemek için oldukça faydalı bir fırçadır. Maskarayı topak topak tek bir kalın kat olarak uygulamaktansa iki ince kat halinde uygulamak en iyisidir. Hacimli görünen kirpikleri tercih edilir. Böyle kirpiklerin gözleri belirginleştireceğini ve ince, örümcek bacağı gibi görenen kirpiklerden çok daha etkili oldukları görülür.

902 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım