01 Şubat 2016

Güzel Kaş Alabilmenin Sırları!!

Güzel Kaş Alabilmenin Sırları!!

Bakımlı kaş her zaman güzelliğin öncülerindendir. Bunun için doğal kaş şeklinizi kabul edin, çünkü ne kadar aldırırsanız aldırın, onları olmadıkları bir şeye dönüştüremezsiniz. Bazı Kaşlar doğal haliyle yay gibi bir kıvrıma sahipken bazıları dümdüzdür. Düz bir kaşı kavisli bir kaşa döndürmenin tek yolu tamamen alıp yeni kaşlar çizmektir. Ancak bu sizin yapabileceğiz bir uygulama değil daha profesyonel yardım gerektirir.

 yuzunuzun-sekline-gore-kas-alma-yontemi

Şimdi cımbız, kaş fırçası, küçük makas, ve bayaz bir göz kalemi tedarik edin. Kaşlarınızı değerlendirin. Çok yoğun kaşlar, kırpmak veya rengini açmak suretiyle yumaşıtılabilir. Kırpmak için kaşınızı yukarı doğru tarayın ve kaşın üst hizasını aşan kılları kesin. Daha sonra aşağı doğru tarayın ve kaşın alt hizasını aşanları kesin.

Kaş kılları genellikle, göründüğüklerinden daha uzundur çünkü uçları daha açık renktedir ve belirli bir uzunlğa ulaştıklarında kıvrılırlar. Kesmek suretiyle yoğunluğu ve bu hafif kıvırkları da bir parça azaltmış olursunuz. Böylece kıllar eskisinden daha düzgün görünür.

kalin-kas-nasil-elde-edilir-3

Kaşlarınızı kesmeniz gerekiyorsa, bu işi cımbızla alma işleminden önce yapmayı sakın unutmayın. Aksi halde, uzun olduğu için sadece kesilmesi gereken kaşları da çekerek kaş çizgisini bozabilirsiniz. Kaşlarınız çok mu soluk veya içinde griler mi var? O zaman kaşlarınızı boyatabilirsiniz. Boyama kaşları belirginleştirmeye ve kaş makyajı ihtiyacını ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Kaşlarınızı cımbızla almak için en iyi zaman buharlı bir dış sonrasıdır. Gözeneklerimiz zaten açık olacağı için daha az acı verir. Kaşlarınızı gün ışığında almaya çalışın. Böylece ne yaptığınızı daha iyi görebilirsiniz. Tek bir kaştan bir çift kıl çektikten sonra diğerine geçin ve birkaç kıl sonra tekrar öbürüne dönün, böylece kaşlarınızın simetrisini koruyabilirsiniz.

how-to-bleach-eyebrows

Kaşlarınızı her zaman karşın büyüdüğü yönde alın, yoksa kaş bir dahaki sefere düzgün bir biçimde çıkamaz. Cımbıza hazırlanmak için işte size harika bir ipucu; istediğiniz şeklin ana hatlarını beyaz bir göz kalemi ile çizin, hattın dışında kalan kılları da beyaza boyayın. Bu yöntem kaşlarınızı almadan önce sonucu ön izlemek için harika bir yoldur. Bundan sonrası kolay sadece beyazla kaplı kılları almanız yeterli olur.

Kaşlarınızı çok fazla almayın, çünkü seyrek kaşlar özellikle olgun yüzlerde daha yaşlı gösterir. İstenmeyen kaşları ağda ile alabilirsiniz ancak bunu yaparken dikkatli olun zira ağda tüyün büyüme yönünün tersine çekildiği için tüyler düzgün bir biçimde uzamayabilir. Ayrıca kaşlarınızı sık sık ağda yapmak, eninde sonunda kötü bir görünüme neden olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.