Hoşgeldiniz  

Güzel Bir Cilt ve Dudaklar İçin; Nemledirici, Astar ve Soyma!!

admin | 01 Şubat 2016 | Genel, Güzellik ve Bakım, Kadınca

Nemlendirme, fondöteni yüzünüze düzgün ve pürüzsüz bir biçimde sürmenize yardımcı olan temel adımdır. Önce yüzünüzü yıkayın, sonra nemlediriciyi sürün, en iyisi nemli yüze uygulayın, böylelikle cilt üzerinde düzgün bir biçimde dağılır. Nemlendirici ciltteki gözenekliliği giderir. Makyajdan önce birkaç dakika cildin nemlendirici emmesi için beklerseniz en iyi etkiyi yapmış olursunuz. Hafif ve yoğun bir nemlendirici kullanabilirsiz; önemli olan kendi cilt tipinize uygun olanı seçmektir.

cildi-dogal-yolla-nemlendirme1

Normal ciltler için olan nemlendiriciler genellikle kuru bölgeleri gidermeye yardımcı olacak hafifliktedir.

Kuru ciltler için olan nemlendiriciler daha çok yumuşatıcı özelliklere sahiptir.

Hassas ciltler için olan nemlendiriciler koku ve tahriş edici madde içermez.

Yağlı ciltlere sahip olan nemlendiriciler; hafiftir ve gözenekleri tıkamaz. Birçoğu yağ emme özelliğine sahiptir ve bu özellikleri sayesinde ciltteki yağı kontrol ederler. Yağlı cilt de nemlendiriciye gereksinim duyar, çünkü genellikle deterjanlar bu tip ciltleri de aşırı kurutabilir. Vücut çok akıllıdır, aşırı kuruluğu telafi etmek için daha fazla yağ üretir, bu da tenin daha yağlı görünmesine neden olur. Hafif bir nemlendirici, yağlı cildin yağ üretmesini önler ve gözenekliliğini azaldır.

pirinc-unu-maskesi

Ala göz farından önce göz kapaklarınıza nemlendirici sürmeyin, çünkü nemlendirici farın kat yapmasına ve kalıcı olmamasına neden olur.

Soyma: dudak dokusunu pürüzsüz ve yumuşak tutmak için düzenli olarak dudaklarınızı soymalısınız. Bunu yapmak için en uygun zaman dış sonrasıdır. Dudaklarınıza bolca dudak kremi sürün ve dudaklarınızın kremi emmesi için birkaç dadika bekleyin. Yumuşak kıllı bir dış fırçasıyla dudaklarınızı kuvvetle fırçalayın ve sonra tekrar dudak kremi sürün. Tabii isterseniz fırça yerine dudaklarımızı ovmak için havlu da kullanabilirsiniz. Hangisini kullanırsanız kullanın, işiniz bittikten sonra her zaman dudaklarınızı nemlendirin. Dudak derisini düzenli olarak soymak rujunuzun dudaklarınızda daha düzgün ve dudaklarınızın da daha genç ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Dudak boyası sürmeden önce dudaklarınızıi nemlendirmek rujun dudaklarınızda daha pürüzsüz durmasına neden olur.

pirinc_unundan_beyazlatici_maske_nasil_yapilir_h2092

Astar; astar cildinizde harikalar yaratabilen, istediğe bağlı bir makyaj adımıdır. Fondöteninizin daha pürüzsüz bir biçimde sürülmesine ve daha kalıcı olmasına olanak tanır. Astar ışık yansıtma özelliğine de sahip olabilir. Böylece cildinizdeki küçük bazı kusurların yok edilmesine yardımcı olur. Neticede cildinizin daha kusursuz ve gün boyu taze görünmesine yardımcı olur. Yarıca fondöten renginin cilt yağları nedeniyle değişime uğramasını önler, çünkü yağlar ve fondöten arasında bir set oluşturur. Fondötenden önce nemlendirici üzerine uygulanır.

904 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım