Hoşgeldiniz  

Göz Bölgesini Daha Belirgin Gösteren Kalem Çeşitleri Nelerdir?

admin | 26 Aralık 2015 | Genel, Güzellik ve Bakım, Kadınca

Göz kalemi, aynı maskara gibi gözün belirgin ve güzel görünmesinde önemli bir etkendir. Dört şekilde uygulanır;

Sıvı göz kalemi: ince uçlu bir fırça ile uygulanan renkli bir sıvıdır. En kalıcı olan ve en çarpıcı görünen göz kalemidir. Ayrıca keçeli veya sivri sünger uçlu kalem çeşitleri de vardır. Sıvı göz kalemi, uzun sahte kirpiklerde kullanmak için iyi bir seçimdir. Çünkü sahte kirpik şeridini başarılı bir biçimde gizler. Sıvı göz kalemi sadece üst kirpiklere uygulanmalıdır. Hiçbir zaman altta kullanılmamalıdır, çünkü çok haşin ve yapay bir görünüm verir.

göz-kalemi-nasıl-sürülür3

Pasta göz kalemi: nemli bir fırça ile uygulanan sıkıştırılmış pudra benzeri bir üründür. Sıvı göz kalemine benzer bir etki yaratır, fakat kontrolü çok daha kolaydır.

Krem göz kalemi: piyasada genellikle kavanoz halinde bulunur ve ıslak göz kalemine benzer bir etki yaratır. Daha hızlı kuruma özelliği sayesinde sağa sola bulaştırmadan daha kolay kullanılabilir.

images (4)

Kalem: en çok tercih edilen göz kalemidir, çünkü kontrolü çok daha kolaydır. Birçok dokuda kalem mevcuttur. Bazıları daha kuru ve sert iken bazıları kremsi bir dokuya sahiptir ve çaba sarf etmeden kayar. Eskiden kuru kalemleri çakmak veya kibrit kullanarak yumuşatma ihtiyacı duyulurdu. Neyseki artık birçok kalem silikon içeriyor bu da kalemin yumuşakça kaymasını ve daha kolay sürülmesini sağlıyor.

_3146_20b2d

En iyileri, kalemin kolaylıkla kaymasını sağlayacak ancak sağa sola bulaşmasına veya dağılmasına neden olmayacak miktarda silikon içerenlerdir. Kaleminizin suya dayanıklı olduğundan emin olun, böylece erimeyecek ve istenmeyen yerlere bulaşmayacaktır.

831 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım