Hoşgeldiniz  

Fandöten Nedir? Nasıl Kullanılır, Özellikleri Nelerdir?

admin | 26 Aralık 2015 | Genel, Güzellik ve Bakım, Kadınca

Fondöten en önemli makyaj malzemelerinden bir tanesidir. Cildinizi kursursuz ve doğal gösterir. Ayrıca sağlıklı bir pırıltı kazandırır. Kusurları ve lekeleri örter, cildinizdeki ton farklılıklarını yok edebilir. Doğru kulanıldığında, dış görünüşünüz üzerinde diğer makyaj ürünlerinden çok daha fazla etkiye sahiptir. Aynı zamanda, seçimi en zor ürünlerden biridir.

6340_fondoten4

Fondöten seçimi yapılırken dikkate alınması gereken iki şey vardır. İlki; fondöten cildinizin tonuna ve yüzeyine uygun olmalıdır ki cildinizde doğal görünebilirsiniz.

Ayrıca fondöten formülünün cilt tipinize uygun olması çok önemlidir. Örneğin cildiniz kuru ise kuru özelliğe sahip bir fondöten cildinizi daha kuru ve çatlak görünmesine neden olabilir. Cilt tipinize uygun fondöten kullanımı fondöteninizin daha uzun süre kalmasını sağlayabilir.

Bu konuda mümkün olduğunda iyi bir fondöten almayı ihmal etmeyin. Çünkü fondöten cildinizle direk temas eder ve ucuz fondötenler cildinizin bozulmasına ve kalıcı hasarlar verilmesine neden olabilir. Fondötenin içindeki maddeler ne kadar katkısızsa ürün de o kadar pahalıdır. Bu fondötenler daha yüksek kalitede pigmentler içerir, kaliteli pigmentler cildinizde daha uzun süre kalır ve daha hoş gösterir. Ucu fondötenler daha az ve ikinci sınıf pigmentler içerir, bu da çok uzun süre cildinizde kalmaz. Bakımlı olmak istiyorsanız paranızın yettiği en kaliteli fontöten alın.

Fondöten ve pudra görünüşünüzün temelidir ve bu nedenle de en önemli makyaj ürünleridir. Renkli kozmetiğe ise daha az para harcayın. Böylece birçok farklı renk alarak bunlarla çeşitli denemeler yapabilirsiniz.

fondoten-secimi-nasil-yapilir

Şu an piyasalarda üretilen birçok ileri teknolojik fondöten vardır. Bunların çoğunu cilt üzerinde fark etmek neredeyse imkansızdır. Size farklı tipte ve renkte zemin oluşturma imkanı tanıyan çeşitli dokulara ve formüllere sahip birçok fondöten arasından seçim yapabilirsiniz. Pürüzsüz ve kusursuz bir makyaj için bir ürünün kıvamı ve ciltteki duruşu anahtar faktörlerdir. Fondöteniniz sizi sanki yüzünüzde fondöten yokmuş gibi göstermelidir. Böylece sağlıklı ve güzel bir cilde sahipmış yansıması yaratırsınız.

667 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım