Hoşgeldiniz  

Ev Rahatlığının Simgesi Feng Shui!!

admin | 12 Mayıs 2015 | Genel, Pratik Bilgiler

 

Çin öğreti olan Feng Shui 5000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Dekorasyonda doğa ile yaşamı birleştiren Feng Shui böylece evimizde sağlık, huzur ve bereketin arttırılmasına yardımcı olmakta ve başarı, zenginlik ve huzurun evlere taşınması sağlanmaktadır. Böylece evrensel yaşam enerjisi evin her köşesinde rahatlıkla dolaşlamalıdır.

Evler vücudumuz gibidir. Evlerde gereksiz bulunan eşyalar doğal enerjinin rahatça dolaşmasını engeller. Bu nedenle evde huzursuzluk ve iş hayatında başarısızlıklar olabilir. Bazı durumlarda bazı evlerde daha rahat ederken, bazı evlerde sıkılırsınız. Bu enerjinin ev içinde iyi dolaşımından kaynaklanmaktadır.

Bu enerjinin, ev içinde dolaşımının iyi olması ile alakalıdır. Bazı Feng Shui uygulamalarından örnek verirsek; kapı girişlerinde ayna kullanmak, girişten gelen enerjiyi dışarıya yansıtacağından önerilmez. Kapı girişinde olan merdivenler, geniş yapraklı çiçekler veya paravanlar ile saklanmalıdır. Salonlarda, yemek masasının hemen arkasına ve masayı gören bir ayna olursa, masadaki yemeklerin bereketi tüm eve yansıyacaktır. Evin güney doğu köşesi zenginlik noktasıdır. Bu bölgeye yerleşecek olan bir küçük su fıskiyesi, kristal taşlar evdeki zenginliği arttıracaktır. Kariyerde ilerlemeler sağlayacaktır. Yatak odanızda eğer bir tuvalet varsa, mutlaka kapısı veya tuvalet kapağı kapalı olmalıdır. Odanın içindeki tüm pozitif enerji oradan dışarıya çıkmaktadır. Yatağınızı gören bir ayna varsa, onu mutlaka kaldırın. Aynalar yatağı görürse, rahat uyku şansınız olmayacağı gibi ayrılık enerjisini kuvvetlendirir. Yatağınız bir kiriş altında ise, mutlaka odayı değiştirin veya kirişten uzaklaşın. Yemek pişirdiğiniz ocağın karşısına yerleşecek olan ayna, mutfak bereketinizi arttıracaktır. Dış kapı girişine eklenen kaktüsler, eve hırsız girmesini engelleyecektir. Feng Shui ile dekorasyon uygulamaları yapıldığı gibi, ev alırken veya kiralanırken yapılan önerilere uyarsanız, huzurlu ve mutlu alanlarınız olur. Feng Shui olmadan, uzak doğuda yaşam da olmuyor. Son yıllarda ülkemizde de uygulanmaya başlayan bu öğretiler, hızla gelişmektedir.

1225 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım