Hoşgeldiniz  

Dünyanın Sonu Nasıl Gelecek?

admin | 04 Ağustos 2014 | Genel

Dünya’yı nasıl bir sonun beklediğini Cambridge Varoluş Riskini Araştırma Merkezi araştırdı.

Oxford Üniversitesi Enstitüsü Başkanı Nick Bostrom insanların geleceğiyle ilgili yaptığı çalışmalar sonucu, dünyanın geleceği ile ilgili tehlikenin büyük olduğunu dile getiriyor. Teknolojide yeni bir çağa girildiğini ve bu çağdaki tehlikelerin diğer çağlardakinden çok farklı olduğunu, insanların teknolojideki ilerlemelerin sonuçlarını kontrol edemeyecek hala geldiklerini ifade etmiştir.

Ünlü fizikçi Stephen Hawking ve Oxford’lu profesör Robert May gibi ünlü bilim adamlarının yer aldığı araştırmalara göre dünyanın sonunun doğa olayları ile değil insanlar sayesinde olacağını dile getiriyorlar.

Dünyanın sonunu getirebileceği düşünülen olaylar;

Savaş; Nüfusun artması ile hem su hem de gıda stoklarında kıtlık yaşanabilir. Gıda ve su nedeniyle ülkeler savaşa girebilir.

Nükleer Kıyamet; Atam bombasına sahip ülkelerin bu bombaları kullanması halinde ya da teröristlerin eline geçmesi halinde, büyük insan kayıplarının yaşanacağı felaketler olabilir.

İnsan Yapımı Virüsler: insan eliyle yapılan ve insanlığa zarar verebilen bir virüs ya da bakteri yanlış ellere geçtiğinde çok büyük kayıplara neden olabilir.

Siber Saldırılar; bankalar, iletişim ağları, güç kaynakları ya da hava trafik kontrolü zarar gördüğünde tüm insanlık zarar görür.

Gıda Stoklarına Sabotaj: Ülkelerin gıda stoklarına yapılacak herhangi bir sabotaj bütün dünyayı etkiler.

Astroid Düşmesi: Sanırım tek doğa olayı olarak astroitleri gösterebiliriz. Dinazorların sonunu getirdiği gibi insanlığın sonunu da getirebilir astroitler.

Akıllı Teknoloji: Makinelerin, insanların önüne geçtiğini ve insanların ihtiyaçlarını kendi amaçları için kullandığını düşünün. Filmler gerçek olabilir.

1210 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım