28 Mayıs 2014

Gelişmiş Hangi Ülkeler, Hangi Meslek Grubuna İhtiyaç Duymaktadırlar? Dünya’nın En Cazip 20 Mesleği Hangisidir?

Gelişmiş Hangi Ülkeler, Hangi Meslek Grubuna İhtiyaç Duymaktadırlar? Dünya’nın En Cazip 20 Mesleği Hangisidir?

Dünya’nın En Cazip 20 Mesleği Hangisidir?

Bazı meslek grubundaki göçmenlere gelişmiş ülkelerde ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlara kısaca değinirsek;

Avusturalya: Hemşire, makine mühendisi, doktor, elektrik mühendisi, bilgisayar uzmanı ve programcısı, bilgisayar mühendisi ve analistti, inşaat mühendisi, muhasebeci, diş hekimi, eczacı, endüstri ve üretim mühendisi, elektronik mühendisi, kimya mühendisi, maden ve petrol mühendisi, fizyoterapist, psikolog, röntgen uzmanı, işitme ve konuşma terapisti.

Avusturya: Hemşire, makine mühendisi, elektrik mühendisi, bilgisayar uzmanı ve programcısı, bilgisayar mühendisi ve analistti, inşaat mühendisi, veri tabanı ve bilgisayar ağı uzmanı.

Belçika: Hemşire, bilgisayar uzmanı ve programcısı, bilgisayar mühendisi ve analistti, inşaat mühendisi, veri tabanı ve bilgisayar ağı uzmanı, endüstri ve üretim mühendisi, fizyoterapist, şef aşçılar.

Brezilya: makine mühendisi, elektrik mühendisi, bilgisayar uzmanı ve programcısı, bilgisayar mühendisi ve analistti, inşaat mühendisi, veri tabanı ve bilgisayar ağı uzmanı, elektronik mühendisliği, maden ve petrol mühendisliği.

Kanada: Hemşire, doktor, diş hekimi, eczacı, fizyoterapist, psikolog, şef aşçılar.

Çek Cumhuriyeti: bilgisayar uzmanı ve programcısı, bilgisayar mühendisi ve analistti, inşaat mühendisi.

Danimarka: Hemşire, makine mühendisi, doktor, elektrik mühendisi, bilgisayar uzmanı ve programcısı, bilgisayar mühendisi ve analistti, inşaat mühendisi, muhasebeci, diş hekimi, psikolog.

Finlandiya: Hemşire, doktor, muhasebeci, diş hekimi, eczacı, fizyoterapist, psikolog, röntgen uzmanı, işitme ve konuşma terapisti.

Fransa: Makine mühendisi, bilgisayar mühendisi ve analistti, muhasebeci, elektronik mühendisi.

Almanya: Hemşire, makine mühendisi, doktor, elektrik mühendisi, bilgisayar uzmanı ve programcısı, bilgisayar mühendisi ve analistti, inşaat mühendisi.

Yunanistan: Muhasebeci.

Hong Kong: Hemşire, makine mühendisi, doktor, inşaat mühendisi, veri tabanı ve bilgisayar ağı uzmanı, muhasebeci.

Macaristan: Hemşire, makine mühendisi, doktor, elektrik mühendisi, kimya mühendisi.

Hindistan: Hemşire, makine mühendisi, doktor, elektrik mühendisi, inşaat mühendisi, diş hekimi, eczacı.

İrlanda: Hemşire, doktor, elektrik mühendisi, bilgisayar uzmanı ve programcısı, bilgisayar mühendisi ve analistti, veri tabanı ve bilgisayar ağı uzmanı, muhasebeci, diş hekimi, eczacı, endüstri ve üretim mühendisi, kimya mühendisi, röntgen uzmanı, işitme ve konuşma terapisti.

Lüksemburg: bilgisayar uzmanı ve programcısı, bilgisayar mühendisi ve analistti, veri tabanı ve bilgisayar ağı uzmanı.

Yeni Zelanda: Hemşire, makine mühendisi, doktor, elektrik mühendisi, bilgisayar uzmanı ve programcısı, bilgisayar mühendisi ve analistti, inşaat mühendisi, veri tabanı ve bilgisayar ağı uzmanı, muhasebeci, diş hekimi, eczacı, endüstri ve üretim mühendisi, elektronik mühendisi, kimya mühendisi, maden ve petrol mühendisi, fizyoterapist, psikolog, röntgen uzmanı, işitme ve konuşma terapisti, şef aşçı.

Norveç: Hemşire, makine mühendisi, doktor, elektrik mühendisi, bilgisayar uzmanı ve programcısı, bilgisayar mühendisi ve analistti, inşaat mühendisi, veri tabanı ve bilgisayar ağı uzmanı, muhasebeci, diş hekimi, eczacı, endüstri ve üretim mühendisi, elektronik mühendisi, kimya mühendisi, maden ve petrol mühendisi, psikolog, röntgen uzmanı, şef aşçı.

Polonya: elektrik mühendisi, bilgisayar uzmanı ve programcısı, veri tabanı ve bilgisayar ağı uzmanı.

Portekiz: Doktor, bilgisayar mühendisi ve analistti.

Rusya: bilgisayar uzmanı ve programcısı, bilgisayar mühendisi ve analistti, veri tabanı ve bilgisayar ağı uzmanı.

Singapur: Hemşire, makine mühendisi, doktor, elektrik mühendisi, bilgisayar uzmanı ve programcısı, bilgisayar mühendisi ve analistti, inşaat mühendisi, veri tabanı ve bilgisayar ağı uzmanı, muhasebeci, diş hekimi, eczacı, endüstri ve üretim mühendisi, kimya mühendisi, maden ve petrol mühendisi, fizyoterapist, röntgen uzmanı, işitme ve konuşma terapisti.

Slovakya: Hemşire, doktor, elektrik mühendisi, bilgisayar uzmanı ve programcısı, bilgisayar mühendisi ve analistti, inşaat mühendisi, veri tabanı ve bilgisayar ağı uzmanı.

Slovenya: Hemşire, makine mühendisi, doktor, elektrik mühendisi, bilgisayar uzmanı ve programcısı, eczacı.

Güney Afrika: makine mühendisi, elektrik mühendisi, inşaat mühendisi, veri tabanı ve bilgisayar ağı uzmanı, endüstri ve üretim mühendisi, elektronik mühendisi, kimya mühendisi, maden ve petrol mühendisi.

İspanya: Makine mühendisi, endüstri ve üretim mühendisi.

İsveç: Hemşire, makine mühendisi, doktor, elektrik mühendisi, bilgisayar uzmanı ve programcısı, bilgisayar mühendisi ve analistti, inşaat mühendisi, muhasebeci, diş hekimi, eczacı, elektronik mühendisi, psikolog.

İsviçre: Hemşire, makine mühendisi, doktor, elektrik mühendisi, inşaat mühendisi, elektronik mühendisi.

İngiltere: Hemşire, makine mühendisi, doktor, elektrik mühendisi, bilgisayar uzmanı ve programcısı, bilgisayar mühendisi ve analistti, inşaat mühendisi, endüstri ve üretim mühendisi, kimya mühendisi, maden ve petrol mühendisi, röntgen uzmanı, şef aşçı.

ABD: Hemşire, fizyoterapist.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.