Hoşgeldiniz  

Cilt Tipine Pudra Seçimi ve Pudra Sırları!!!

admin | 28 Aralık 2016 | Genel, Güzellik ve Bakım

Pudra makyajın olmazsa olmazlarından biridir. Fondöteninizi sabitler, görünümünüzü cilalar ve cildinize pürüzsüz, kadifemsi bir yumaşaklık kazandırır. Sakıştırılmamış pudra daha fazla yağ emici içerdiği için fondöteni sabitlemek için sıkıştırılmamış pudrayı tercih ediyorum. Gün içi rötuşları için ise sıkıştırılmış pudra kullanıyorum.

Bu iki tip pudrayı uygulamak için birkaç yol mevcuttur:

1. Gergin bölgelerde sünger çok işe yarar, noktasal pudralama için harika bir üründür.

2. Fırça en kolay ve en yaygın kullanılan araçtır. Pudrayı yaymak için harika bir araçtır, ancak aşırı karıştırmamaya ve sürdüğünüz pudrayı fırçayla silip götürmemeye dikkat edin. Pürüzsüz ve düzgün bir yüzey elde etmek için tüm pudrayı bir anda yüzünüze sürmek yerine fırçayla küçük parçalar halinde sürün.

3. Pudra panponu yüzünüze pudrayla tamamen kapatmak için en ideal üründür. Pudranın içine ponponu veya süngeri bastırın ve daha sonra teninizin üzerine uygulayın. Fondöteni veya pudrayı bu şekilde cildinize yedirerek cildinizle bir bütün haline gelmesini ve daha doğal görünmesini sağlayabilirsiniz. Son olarak da fazla pudrayı almak için aşağı doğru hafif fırça darbeleriyle yüzünüzü süpürün.

4. Hafif pudra uygulaması için parmak ucunuzu kullanarak harika işler çıkarabilirsiniz. Özellikle olgun kadınların gözaltlarını pudralamak için harika bir yöntemdir. Parmağınızı sıkıştırılmamış pudranın içine daldırın. Fazla pudrayı almak için parmağınızı avuç içine sürün, sonrasında ise kapatıcınızın yapışmasını sağlamak ve ince çizgileri ortadan kaldırmak için parmağınızı göz altı bölgenize sürün.

İpucumuz: Sarı bazlı tonlar daha sağlıklı ve doğal bir görünüm verir. Mükemmel bir kapatıcı tonu elde etmek için pudrayı bir parça fondöten ile karıştarmayı deneyin.

Kaynak: Makyajla Yenilenin,

625 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım