Hoşgeldiniz  

Cilt Kusurlarını Kapatma ve Kurtulma Yöntemleri!!!

admin | 28 Aralık 2016 | Genel, Güzellik ve Bakım

Hemen hemen hepimizin cildimizde bulunan kusurları vardır. Bunlar güneşin verdiği hasarlardan başlayarak genetiğe kadar her şey teninizin yüzeyini etkileyebilir. Neyse ki problemli bölgelerinizin üstesinden gelmek ve cildinizin olabildiğince güzel görünmesini sağlamak için farklı dokularda bir takım farklı kapatıcılar vardır.

Lekeler: Yüzdeki lekeleri minimize etmek için kuru dokulu bir kapatıcı kullanbilirsiniz. Kuru dokulu kapatıcı lekelere daha sıkı tutunur ve cildi tahriş etmez. Önce fondötenizi sürün. Teninize tam olarak uygun bir kapatıcı seçtiğinizden emin olun. Daha açık renk kapatıcı lekeleri olduğundan daha büyük göstermekten başka bir işe yaramaz. Fırça kullanarak kapatıcıyı doğrudan lekenin üzerine sürün. Daha sonra parmağınızı kullanarak küçük vuruşlarla lekenin kenarlarından teninize dağıtın.

Çatlak Kılcal Damarlar ve Damarlar: Burada, kapatıcıyı sadece renk farklılığının ortaya çıktığı bölgelere sürmek büyük önem taşır. Bir fırça alarak çatlak kılcal damarın üzerine bir kapatıcı hattı çizin. Daha sonra da yayın.

Rosacea: Rosacea kırmızılığının üstesinden gelmek için, sarı bazlı bir kapatıcı kullanmalı ve bu kapatıcıyı sadece yüzünüzün kızarık bölgelerine sürmelisiniz. Daha sonra dış kenarları parmak uçlarınızla küçük vuruşlar halinde ve nazik bir biçimde cildinize dağıtmalısınız. Söz konusu alana yeni küçük vuruşlarla fondöten sürmelisiniz. Böylece bu alan tam olarak ten renginizle aynı alacaktır.

Hiperpigmentasyon veya Melazma: Yaşlılık lekeleri veya kahverengi benekler çok fazla güneş aşığından veya hamilelik esnasında hormonlarda meydana gelen bir takım değişikliklerden kaynaklanabilir. Bunları düzeltmek için sadece rengi bozulan alanlara kapatıcı uygulamalısınız. Aksi halde, kapatıcıyı sınır çizgisinin ötesine geçirirseniz, cildinizin zaten doğru renkte olan kısmını da aydınlatabilirsiniz. Uygulama sonrasında, kapatıcı yaymak için parmak uçlarınızla noktasal hareketi kullanın. Söz konusu ala yeni küçük vuruşlarla fondöten sürmelisiniz. Böylece bu alan tam olarak ten renginizle aynı olacaktır. Fildişi veya bej ten rengine sahip kadınlar yoğun sarı kapatıcı kullanmalıdır. Bronz ve siyah tenliyseniz, altın sarısı kapatıcı kullanmalısınız.

Kaynak: Makyajla Yenilenin,

 

602 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım