Hoşgeldiniz  

Cildi Çabuk Kırıştıran ve Erken Yaşlanmasına Neden Olan Faktörler Nelerdir?

admin | 14 Şubat 2015 | Genel, Güzellik ve Bakım, Kadınca

Bazı alışkanlıklar, cildinin erken yaşlanmasına ve kırışıklık görünümüne neden olabilir.  Cildin için yaptığın yanlışlar , henüz kendini göstermeyebilir ancak ileride cilt görünümünü önemli oranda etkileyecek. Güneşin altında güneş korumasız geçen saatler mutlaka kırışıklık olarak geri dönecektir. Daha pürüzsüz ve genç görünen bir cilt için aşağıdaki dört alışkanlıktan uzak dur.

 

YANA DOĞRU UYUMAK

Yapılan çalışmalar bazı uyku alışkanlıklarının ‘gece çizgilerine’ yol açtığını göstermiş. Yorucu bir günden sonra uyuduğun derin uykulardan bahsetmiyoruz. Bu kalıcı kırışıklıklar, uzun süre aynı şekilde yüzüne yastık veya yatakla baskı yaptığında meydana geliyor. Bunu önlemek için ilk önerimiz, sırt üstü uyumayı alışkanlık haline getirmen ama eğer yapamıyorsan, uyku pozisyonunu sık sık değiştirmeyi dene. Gece kremleri uygulamayı da deneyebilirsin.

 

GÜNEŞ KORUMASIZ ARABA KULLANMAK

Ne yazık ki araba camları (ve tüm camlar) güneşin zararlı ışınlarından cildini korumuyor. Günün her anında kendini güneş ışınlarından koruyarak tam koruma sağlamalısın. Günlük nemlendiricinizin içine güneş koruması eklemeyi deneyebilirsin.

 

YÜZÜ ÇOK SIK YIKAMAK

Ne kadar çok o kadar iyi değil mi? Aslında hayır. Yüzünü çok sık veya sert bir şekilde yıkamak, cildine baskı uygulamana ve zamanla kırışıklıklara neden olabilir. Yüzünü günde iki kereden fazla yıkama ve doğru bir şekilde yıkadığından ve makyajını temizlediğinden emin ol.

 

ÇOK FAZLA PUDRA KULLANMAK

Pudra cilt görünümünü matlaştırır ve kuru görünüm sağlar. Çok kuru ciltler ise yaşlı ve yorgun gözükmeye eğilimlidir. Bu nedenle pudrayı abartmamaya dikkat et. BB kremleri denemeye ne dersin?

 

FAZLA MİMİK YAPMAK

Gözlerini sıklıkla kısmak, kaşlarını çatmak gibi belli ifadeleri sıklıkla yapmak cildinin erken kırışmasına neden olacak. Ancak söylemeden edemeyeceğiz, çok sık gülmek nedeni ile oluşan kırışıklıklar, bir kadına en çok yakışan kırışıklıklar!

1198 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım