16 Ocak 2016

Cilde Göre Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır?

Cilde Göre Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır?

Fondöten seçerken iki hususa dikkat etmek gerekir. Birincisi fondöten cildinizin derinlik seviyesine yani cildiniz açılık ve koyuluk derecesine uygun olarak seçilmelidir. İkincisi ise fondöten cildinizin tonu ile uyumlu olmalıdır. Birçok kadın sıcak tonlara sahiptir. Sıcak tonlara sahip ciltler daha genç görünür. Çok az kadın soğuk tonlara sahiptir. Bu kadınların özellikleri koyu saçlar, soluk bir cilt ve açık renkli gözleri kapsar. Özellikle İtalya, ispanya, Asya ve Afro-Amerikalısıysanız sıcak tenlisinizdir. Özellikle iyi bronzlaşabiliyorsanız kesinlikle sıcak tenlisinizdir.

fondoten-nasil-kullanilir-599-400x257-1

Doğu fondöten seçerken en iyi yol şerit testi yapmaktadır. Bu testi yaparken doğal ışıkta gerçekleştirin. Karşılaştırma ve kontrast yaratabilmek için işe üç farklı fondöten rengiyle başlayın. Seçtiğiniz fondöten boynunuzun rengiyle mükemmel uyum içerisindeyse şerit testiniz başarılıdır.

fondoten1

Fildişi ve Bej tene sahipseniz; boynunuzla tam uyumu yakalamak için şerit testini çenenizden boynunuza doğru yapın. Bu tip cilde sahip kadınlarda boyunlarından çok yüzlerinde kırmızılık vardır. Çenenizden boynunuza doğru üç farklı renkte fondöten şeritler uygulayarak işe başlayın ve cilt yağlarınızın renk pigmentlerini değiştirip değiştirmediğini görmek için birkaç dakika bekleyin. Boynunuzdaki ten rengine en yakın olanı seçin.

1427872659fondoten-seciminiz-dogru-mu-k

Bronz ve Siyah ten rengine sahipseniz; şerit testi yanak bölgesinden çene bölgesine doğru uygulanır. Çünkü bu ten rengine sahip bazı kadınlar yüz maskesine yani yüzlerinin iç kısmında açık, dış kenarlarında ise koyu cilt rengine sahiptirler. Yanağınızdan çene bölgenize doğru üç farklı renkte fondöten şeritleri sürerek işe başlayın ve cilt yağlarınızın renk pigmentlerini değiştirip değiştirmediğini görmek için birkaç dakika bekleyin. Bazen iki farklı renkte fondöten kullanmakta iyi sonuçlar verebilir.

hangi-cilt-tipi-hangi-cesit-fondoten-kullanmali-1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.