27 Haziran 2014

Çanakkale Savaşı Sırasında Kaybolan İngiliz Taburunun Sırrı, Savaşın Kaderini Değiştiren olay Nedir?

Çanakkale Savaşı Sırasında Kaybolan İngiliz Taburunun Sırrı, Savaşın Kaderini Değiştiren olay Nedir?

I. Dünya Savaşı sırasında Çanakkale’de karşı karşıya gelen Türkler, İngilizler ve Yeni Zellandalılar ve 4. Norfolk Taburu.

12 Ağustos 1915’te Çanakkale’de I. Dünya Savaşı’nın kaderini belirleyen olay şöyledir. Çanakkale Savaşı tüm hızıyla devam ederken ve İngilizlerin savaş alanında zafer kazanmaya çok yaklaştıkları bir anda, İngilizlerin 54. Tümenine ait 4. Norfolk taburu Küçük Anafartalar ovasında bir tepeye tırmandı. Tepeye vardıklarında İngiliz askerlerin, ekmek somunu biçiminde beyaz bir bulutun içine girdikleri, bulutun yavaşça havalandığı ve rüzgarın aksi yönünde hareket ettiği tanıklar tarafından teyid edildi. Böylece Norfolk taburundan 250 asker, 16 subay ve 1 albay hiçbir iz bırakmadan bulut içerisinde kaybolup gitti ve bir daha askerlerden haber alınamadı. Öyle ki savaş sonrasında o çevrede bulunan köyler ve kasabalar arandı ve askerlere ait hiçbir iz bulunamadı.

Savaşın kaderinde etkili olan bu olay halen açıklanamamıştır. Bazılarına göre imanın gücü, bazılarına göre ufoların istilası, her ne olursa olsun ÇANAKKALE GEÇİLEMEMİŞTİR.

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.