Hoşgeldiniz  

Bu Yılın Gelişmeleri ve Yaşadıklarımız!!!

admin | 31 Aralık 2016 | Dünyadan, Genel, Savaş Sanatı, Teknoloji, Tüm Manşetler

Selam Millet, ben Editör!!!

Yılın son gününe özel bir yazı yazayım dedim. Bir yılı daha klasik bir laf olan “acısı ve tatlısıyla” yaşadık ve bitirdik. Bazılarımız için bu yılda büyük bedeller ödenirken bazılarımızın durumu daha iyi idi. Aslında hepimiz büyük bedeller ödedik, endişelendik, korktuk ve yeni olaylayları deneyimledik. Bu deneyimler daha sonra yaşayacaklarımızda bize büyük destek olacak yaşanmışlıklar.

Ülkemiz büyük bir sınavdan geçti, millet olarak sabrederek karşı koyduk ve kötü olayların önüne geçtik. Bundan sonra da bunu yapmaya devam etmeliyiz. Çünkü gelecek senelerde yine sınanmaya ve yolumuza taş konulmaya devam edilecek. Bu nedenle herşeye ve her şekile hazırlıklı olmalıyız. Kendimizi geliştirmeli, açıklarımızı kapatmalı ve daha da ileriye gitmeliyiz.

Savaşın üç önemli unsuru vardır. Birinci neden; savaştığınız şey sizden daha güçsüzdür ve siz onu elde ederek herşeyini sahip olmak istersiniz. İkinci neden ise savaştığınız şey güçlenmeye başlamıştır ya da sizi geçme potansiyeli çok yüksektir. Bu nedenle engellemek ve elindekilere sahip olmak istersiniz. Üçüncü seçenek ise karşınızdaki sizden güçlüdür ve siz kendinizi savunmak zorundasınızdır. Biz ülke olarak hangisiyiz düşünün ve karar verin.

Unutmayın!!! Siz hangisini seçerseniz gelecekte de onu yaşama olasılığınız çok yüksektir. Ben şahsen ikinci seçeneği tercih ediyorum. Ülkemin ve özellikle sizlerin de ikinci seçeneğin yolundan gitmesini isterim. Çünkü biz bu zamana kadar çok fazla şeye göğüs germiş, çok acılar yaşamış ya da ülkesini savunmaktan çekinmemiş bir milletiz!!!

Gelecek farklı bir yöne ve farklı bir bakış açısına sahip. Savaşlar artık tankla, tüfekle değil, özellikle teknoloji, bilim, enerji ve internet aracılığıyla olacak. Bizim de en çok geliştirmemiz gereken bu unsurlar. Ayrıca çok verimli topraklara sahibiz. Teknoloji, bilim ve internet ne kadar gelişmiş olsa da insan aç karnına ya da su içmeden birşey yapamaz, bu nedenle tarım topraklarımıza sahip çıkıp bu alanda gelişme göstermeliyiz. Ülkemiz tam bir güneş cenneti! güneş enerjisinden yararlanarak temiz bir enerjiye sahip olalım çünkü hepimiz biliyoruz ki kömür, doğalgaz, petrol vs. sonu olan unsurlara sahip. Ancak güneş geçmişten günümüze kadar gelen ve gelecekte de varolmaya devam edecek bir enerji çeşidi.

Tabii gelişirken en önemli detaylardan birini de atlamamak gerek: Örf, adet ve annenelerimiz. İnsanlar ne kadar gelişirse gelişsin bu konuyu atladığı anda kültürel bir çözülme ve yıkılma yaşar. Kültürel çözülme ve yıkım bir ülkenin de sonunu getirebilir. Kültürümüzü canlı tutmalı, sahip çıkmalı ve gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmalıyız.

Evet arkadaşlar, bir yılın daha sonuna gelmiş bulunurken gelecek yılın hepimize mutluluk, huzur, sağlık ve kendimizi geliştirecek bir yıl olmasını,  ülkemiz için ise; kalkınacağı, gelişeceği ve büyüyeceği bir yıl olmasını diliyorum. Umarım bu yazıyı herkesle paylaşırsınız, hani diyorlar ya “kaynak göstererek paylaşın, yayınlayın suçtur” diye. Ben buna katılmıyorum, PAYLAŞIN!! ister kendi yazınız olarak, ister kopyalayarak size hangisi uygun ise öyle paylaşın. Yeter ki toplulumuz için bir farkındalık oluşsun. Gelecek yıl görüşmek üzere!!!

696 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım