Hoşgeldiniz  

Bodrum’un Gezilecek Yerleri Nerelerdir?

admin | 15 Temmuz 2014 | Genel, Gezi ve Eğlence

Türkiye’nin cennet köşelerinden biri olan ve en fazla turist çeken yerlerden biri olan Bodrum pek çok tarihi ve turistik mekanlara da sahip. Tatil sezonunun başladığı günümüzde Bodrum’un gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerine kısaca bir bakalım.

Bodrum Kalesi: 1400 yılların başlarında inşa edilen Bodrum Kalesi bölgede en fazla ziyaret edilen tarihi yapılardan biridir.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi: Dünyanın en büyük sualtı müzelerinden biridir. Bodrum Kalesi içinde yer alır. 1995 yılında Avrupa’da müze yarışmasında “Özel Övgü” ödülüne layık görüldü.

Mindos Kapısı: Büyük İskender’in şehri kuşatmak için kullandığı ilk yerdir. Adını Gümüşlük olarak bildiğimiz Myndos’tan almıştır.

Antik Tiyatro: Günümüzde birçok festivale ve konsere ev sahipliği yapan 13.000 kişi kapasiteli tipik bir klasik antik çağ yapısıdır.

Bodrum Mozolesi: Dünyanın 7 harikasından biridir. Yunan ve Mısır mimarisini birleştiren bir kral mezarıdır. Açık hava müzesi şeklindedir.

Pedasa Antik Kenti: En iyi muhafaza edilmiş tarihi bölgelerden biridir.

Zeki Müren Müzesi: Zeki Müren’in Bodrum’daki evinin müzeye dönüştürüldü. Müzede Zeki Müren’e ait eşyalar, fotoğraflar ve ödüller bulunmaktadır.

Madnasa Antik Kenti: Bodrum’un Göltürkbükü’nde bulunmaktadır. Tarihi bir kenttir.

Plajlar ve Koylar: Bağla Koyu, Turgutreis Günbatımı Plajı, Bodrum Karaaada, Aspat Koyu, Bitez, Akyarlar, Karaincir, Yalıkavak, Güvercinlik ve Gümüşlük.

954 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Bodrum’un Gezilecek Yerleri Nerelerdir? için 1 yorum

  1. Açıklayıcı yazınız için teşekkürler, Bodrum her vatandaşın mutlaka görmesi ve gezmesi gereken yerlerden bir tanesi.

© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım