Hoşgeldiniz  

Bağırsak Florası Ruh Halimizi Nasıl Etkiler?

admin | 31 Ağustos 2014 | Genel, Sağlık

Amerikalı bilim adamlarının araştırmaları sonucu, bağırsakta birçok farklı tür bakteri yaşadığı ve bu bakterilerin farklı besin maddelerine ihtiyaç duyduğu tespit edildi. Örneğin bazılarını karbonhidratlı besinlere ihtiyaç duyarken, bazıları şekerli besinlere ihtiyaç duymaktadırlar. Bu bakterilerin gerekli besinleri alabilmek için iç salgı bezleri ve sinir sistemine gerekli uyarıları gönderdikleri böylece insanların ruh halini değiştirerek istenilen besine yönlendirdikleri anlaşılmıştır.

Böylece farklı türdeki bağırsak bakterileri gerekli sinyalleri göndererek kişinin ruh halini, davranışını ve damak zevkini değiştirdiği, daha sonra toksin üreterek kişiyi, kişinin kendini kötü ya da iyi hissetmesine neden olabildiği anlaşılmıştır. Ayrıca bağırsak florası hakkında daha detaylı çalışmalar yapılması sonucu obezite hastalığının önlenmesinin sağlanabileceği anlaşıldı.

Bazı bakterilerin endişe halini arttırdığı, “Lactobacillus casei” baterisi içeren probiyotiklerin tüketiminin ruh halini düzeltebileceği anlaşıldı.

Bioessays Dergisi”

 

874 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım