31 Aralık 2016

Ayrık Gözlere Sahip Olanlar İçin Makyaj Sırları!!!

Ayrık Gözlere Sahip Olanlar İçin Makyaj Sırları!!!

Gözlerinizin arasındaki boşluk bir gözünüzün genişliğinden daha fazla ise o halde gözleriniz ayrıktır. Burada amacımız gözlerinizi birbirine daha yakın göstermektir. Bu durumda, burun köprüsünün yanındaki göz çukuruna daha fazal koyu renk vermeniz gerekir. Daha koyu renk kullanarak bu bölge geri plakana atılır ve böylece gözleriniz birbirine daha yakın görünür.

Koyu rengi dış köşelerden hafifçe içe doğru sürmeye başlayın ve verdiğiniz gölgeyi dışa doğru değil içe ve yukarı doğru yayın, çünkü dışa doğru yayılan gölge gözleri birbirinden uzaklaştırır. Sizin amacınız ise gözleri birbirinden uzaklaştırmak değil, birbirine yaklaştırmaktır.

Uygulama:

Işık: Kaş kemiğine ve göz kapağına uygulayın.

Ara ton: Göz kapağı kat yerinin dış köşesinden başlayarak gözün iç köşesine doğru yayın. Rengi koyulaştırmak ve görsel olarak gözleri birbirine daha da yakınlaştırmak için iç köşelere birkaç kat daha uygulayın.

Gölge: Dış köşeden başlayarak üst kirpik çizgisi boyunca ve yukarı doğru göz kapağı kat yerinin içine doğru yayın. Ayrıca boyanın gözün dış keranın ötesine geçmemesine özen göstererek alt kirpik çizgisinin altına doğru sürün.

Kaynak: Makyajla Yenilenin,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.