Hoşgeldiniz  

Allık Şıklığı İçin Uygulanacak Püf Noktalar!!!

admin | 22 Şubat 2017 | Genel, Güzellik ve Bakım, Kadınca

Kadınların allıkla ilgili sıklıkla tekrarladığı üç büyük hata vardır. Bunlar;

1. Bronzluğunu yitiren cildi telafi etmek için sonbahar ve kış aylarında çok fazla allık kullanmak,

2. Çok kırmızı veya mor renkte bir allık seçmek. Kendiniz için iyi bir ton tespit etmek için kısa ve enerjik bir egzersiz yapın ve allığınızın rengini yanaklarınızın doğal kırmızılığı ile karşılaştırın.

3. Renk çok keskin olduğu için çok az allık sürmek. Yeterince sürmezseniz, gün boyu yüzünüzde kalmayacaktır,

Gzölerinize ve dudaklarıza sürdüğünüz rengin yoğunluğu gün içerisinde ihtiyaç duyacağınız allık miktarını tespit edebilir. Örneğin, keskin bir ruj rengi kullanıyorsanız, daha az allığa ihtiyacınız vardır. Daha solgun ve şeffaf bir ruj kullanıyorsanız daha fazla allığa ihtiyaç vardır. Pudra allık kullanımı en kolay allıktır. Pudra allığınızı düzgün bir biçimde sürmek için iki yol vardır;

1. Arka kısımda (kulaklarınıza yakın kısım) başlayarak elmacık kemiği bölgenize doğru sürün. Yanağınızdaki rengi elmacık kemiğinize doğru ve oradan da tekrar kulağınıza doğru yayın. Daha sonra bunun tersi yönde fırçalayın. Bu şekilde, en yoğun renk yanağınızın arka kısmında kalır ve yüzünüze daha fazla boyut kazandırır.

2. Daha doğal bir görünüm için elmacık kemiklerinizi öne çıkarma tekniğini deneyiniz. Öncelikle elmacık kemiklerinize bronzlaştırıcı sürün. Daha sonra çok koyu olmayan hafif ve ince bir allık alın.

Gülümseyin ve allığınızı, bronzlaştırıcı sürdüğünüz bölgenin arkasına doğru sürün. Bu elmacık kemiklerinize güzel bir ışıltı verir. Bu teknik için ince bir allık tonu kullanmanız gerekir. Koyu veya parlak bir allık çok yoğundur ve doğal olmayan bir görünüm ortaya çıkarabilir.

Krem veya sıvı allık kullanıyorsanız, allığınızı kolay karıştırabilmek için fondötenden sonra ve pudradan önce sünger kullanarak veya parmaklarınızla sürün. Allığınızı fondötensiz kullanıyorsanız, krem ve sıvı allık pudra allıkndan daha çok işe yarayacaktır, çünkü bu tip allıklar nem içerir ve bu nem de cildinizin doğal nemi ile daha iyi karışır. Krem veya sıvı allığı uygulamak için ilk olarak elmacık kemiklerinizin üzerine birer nokta koyun ve kulaklarınıza, geriye doğru yayın. Hangi tip allığı kullanırsanız kullanın doku uyumuna dikkat edin. Krem üzerine krem, toz üzerine toz olmalıdır. Allığınızın dayanma gücünü arttırmak için şu pratik teknikleri deneyin;

1. Krem allığı fondötenden sonra sürün,

2. Sıkıştırılmış veya sıkıştırılmamış pudra kullanın,

3. Yüz pudranızın üstüne pudra allık sürün,

İki tabaka yanaklarınızdaki rengi kalıcı olmasına ve gün boyu dayanmasına yardımcı olur.

İpuçu: Yanak rengi çok yoğunsa, sıkıştırılmamış pudra ile rengini biraz yumuşatın. Yüzünüze gölge vermek veya yüzünüzü şekillendirmek için asla allık kullanmayın.

Kaynak: Makyajla Yenilenin,

648 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım