Hoşgeldiniz  

Aksiyon, Biyografi ve Romantik Kitaplar Sevenler İçin: Şibumi!!!

admin | 08 Mayıs 2015 | Genel, Kitaplar

Trevanian’nın yazdığı kitap; birçok kültürü bir arada yaşamış ve 7 dil bilen Hel’i anlatmakta. Çocukluğundan başlayarak günümüze kadar yaşamının anlatıldığı Hel’in sıra dışı kişiliği, olaylara farklı yaklaşımı ve çabuk çözüm bulma yollarıyla farklı bir yaşam tarzını yansıtmaktadır.

Travaian’ın en iyi kitaplarından biri olan Şibumi ile bir çok duyguyu bir anda yaşayacak ve Hel’in yerinde olmak isyeceksiniz. 

İnanılmaz ölçüde karışık ve özgün bir roman kahramanı Nicholai Hel. Yarı Rus, yarı Alman asıllı koyu bir Amerikan düşmanı. Şanghay’da doğmuş, bir Japon generali tarafından büyütülmüş; bir Japon bilgesinden de ‘Go’ oyunu öğrenmiş. Bask dili dahil yedi dili ana dili gibi konuşuyor. Plastik kartla ya da kurşun kalemle bir insanı rahatlıkla öldürebilecek ustalıkları da edinmiş. Üstün düzeydeki ‘yakın algılama’ yeteneği yüzünden fotoğrafı bile çekilemeyen bu profesyonel terörist avcısı, terörcü, korkusuz mağaracı, yenilmez savaşçı ve gerçek feylosof, günün birinde emekli olarak yaşadığı şatosundan çıkıyor; amansız ve acımasız bir dövüşe katılmak üzere…

956 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2012 selosepet Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Başlığım